کانون مشاوران کنکوری شاهین دژ
مشاوره اینترنتی رایگان دانش آموزان کنکوری 
قالب وبلاگ

هدف از راه اندازی این وبلاگ، اطلاع رسانی و مشاوره رایگان در زمینه  آزمون کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در شهرستان شاهین دژ می باشد و با توجه به اینکه مخاطبان اصلی این وبلاگ، دانش آموزان کنکوری هستند، سعی بر این بوده که تا حد امکان مطالب در قالب طنز ارائه گردد. زیرا به نظر می رسد که  این نوع بیان برای پذیرش و استقبال بیشتر از مطالب، موثر و کارساز می باشد.

چنانچه در این وبلاگ اسم شخص یا نهاد خاصی برده می شود، هیچ نوع غرض شخصی در بین نبوده و اهانت به  آنها مد نظر نمی باشد!(این وبلاگ به هیچ موسسه یا نهادی وابسته نیست) امید است که با توجه به استعداد بالای دانش آموزان این شهرستان بتوان گامی هرچند کوچک در جهت نیل به موفقیت های علمی این عزیزان برداشت. از تمامی همشهریان محترم خواهشمند است که  نقاط ضعف و قوت این کانون را مورد بررسی و نقد قرار داده تا با یاری حق تعالی و نظرات مفید و دلسوزانه همشهریان عزیز، سطح عملکرد آن بهبود بیشتری یافته و در جهت کاهش نقاط ضعف اقدامات لازم صورت گیرد!

مشاوران این کانون پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان بوده و با تمام توان در جهت درج نظرات شما در عملکرد خود، اقدام خواهند نمود!

با تشکر

ادریس حسن پور-مدیر وبلاگ

[ جمعه پنجم اسفند 1390 ] [ 16:25 ] [ دایی ادریس ]

سال نومی شود.

زمین نفسی دوباره می کشد.

برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند
و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره...من...تو...ما...
کجا ایستاده اییم.

سهم ما چیست؟..نقش ما چیست؟...پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟...
زمین، سلامت می کنیم

 و ابرها، درودتان باد و
چون همیشه امیدوار وسال نومبارک...

[ دوشنبه بیست و نهم اسفند 1390 ] [ 0:4 ] [ دایی ادریس ]
 (منبع: روابط عمومي بنياد قلم چي)

سوالات متداول دانش آموزان از دوران طلائي و پاسخ مشاور:

 

1-    در دوران طلايي چگونه درس بخوانم؟ بهتر است بيش تر جزوه و درسنامه بخوانم يا به تمرين تستي بپردازم؟

 

با توجه به آغاز دوران طلايي و تابلوي آموزشي آن، مطابق با برنامه راهبردي دروس پيش 1 و پايه را مطالعه کنيد. اول درس نامه هاي کتاب هاي کمک آموزشي و يادداشت هاي خود را مطالعه کنيد سپس به تمرين تست هاي نشان دار بپردازيد. در مرحله بعد مي توانيد از تست هاي کتاب نوروز و کتاب زرد عمومي استفاده کنيد. سعي کنيد نقاط ضعف خود را با مطالعه ي مجدد و عميق مطالب از کتاب درسي و ... رفع کنيد.

 

  

2-    آيا بهتر نيست که در نيم سال دوم مدرسه را به صورت غير حضوري ادامه دهم؟

خير، به شما اصلا چنين توصيه اي نمي کنيم. به اين خاطر که تجربه نشان داده است که اکثريت رتبه هاي برتر کنکور پيوستگي خوبي با مدرسه و کلاس داشته اند و از اين فاکتور به عنوان يکي از عوامل اصلي موفقيت خود ياد کرده اند. برنامه شما بايد هم مطابق با برنامه مدرسه باشد و هم مطابق با برنامه آزمون ها. حضور در کلاس درس هميشه بيش ترين بازده را داشته است.

 

 

3-    آيا در دوران طلايي هم مطابق با برنامه آزمون پيش بروم؟ در نوروز درس هاي پايه مهم ترند يا پيش؟

آزمون هاي جامع کانون در عيد به گونه اي است که موجب پوشش اکثر دروس خواهد شد با اين حال اگر دانش آموز در درس هايي ضعف دارد، در عين حال که طبق برنامه پيش مي رود آن ها را نيز مطالعه مي کند.

ايجاد تعادل در خواندن درس هاي مختلف مطابق با برنامه راهبردي در ايام نوروز بيش از ساير مواقع توصيه مي شود.

  

 

4-    آيا مي توانم در دوران طلايي فقط دروس عمومي بخوانم؟

خير. تعادل بين دروس عمومي و اختصاصي مهم ترين رکن دوران طلايي است. ضمن اين که هميشه بايد دروس عمومي بين دروس اختصاصي و با نسبت 30 به 70 مطالعه شود. اما به مرور اين نسبت مي تواند به 40 به 60 تغيير کند. در اين ايام توجه خاصي به درس هاي عربي و زبان داشته باشيد و در اين خصوص تمرين تست هاي کتاب زرد عمومي به صورت روزانه 50 تست مي تواند کمک موثري به رشد تراز شما داشته باشد.

 

5-    ساعات مطالعه ام در حدود 6 ساعت مي باشد. احساس مي کنم کم است.

اگر دانش آموز هستيد، 6 ساعت ايده آل است اما اگر فارغ التحصيل هستيد، به کمک دفتر برنامه ريزي به تدريج ساعت مطالعه را افزايش دهيد. 

 

 

6-    آيا شيمي و زيست را بايد در دوران طلايي دقيق و کلمه به کلمه بخوانيم؟

 

برنامه راهبردي براي مرور زيست پايه به شما قدرت انتخاب داده است که بين زيست1 يا زيست2 يک درس را انتخاب و مرور نماييد. سعي کنيد در نحوه مطالعه آن 70 درصد مرور تستي و 30 درصد مرور تشريحي را رعايت نماييد.

در درس شيمي زوج کتاب نيم سال اول خود را مطالعه نماييد زيرا در درس شيمي اهميت تست زني براي تسلط بر تمامي زير موضوع ها بالاست.

 

 

7-    در اين دوران تاکيد بر مطالعه پيش1 است يا پيش2؟

در دوران نوروز دقيقا مطابق برنامه راهبردي پيش 2 را کنار گذاشته و فقط پيش 1 و زوج کتاب نيمسال اول را مطالعه مي کنيم. در حقيقت دوران طلايي تقريبا آخرين فرصت مطالعه پيش 1 است و پس از اتمام آن در 18 فروردين، تا انتهاي سال فقط پيش2  و پايه در برنامه راهبردي گنجانده شده است.

 

 

8-    ساعت مناسب مطالعه در دوران نوروز چقدر است؟

ما افزايش ساعات مطالعه را در حين حفظ شادابي توصيه مي کنيم. هرچه قدر مي توانيد مطالعه کنيد. دوران نوروز فرصتي است عالي براي درس خواندن که ديگر به دست نخواهد آمد. در ضمن مي توانيد در ستون هدف گذاري تابلوي نوروزي براي اين کار برنامه ريزي کنيد.

 

9-    براي از بين بردن استرس حين آزمون که مانع از تمرکز و حل کردن سوالات مي شود، چه بايد کرد؟

براي حل اين مساله کافيست به کمک تابلوي آموزشي براي ميزان پاسخ دهي در سر جلسه هدف گذاري کنيد(روش چند تا از 10 تا). اين کار باعث مي شود سر جلسه آزمون به ميزاني مشخص و معقول از خود توقع داشته باشيد و دچار نگراني نشويد.

 

 

10-آيا مي توانم سوال ها و تست هاي جديد تمرين کنم ؟

اولويت با تمرين و مرور تست هاي علامت داريست که قبلا ديده ايد؛ پس از آن به ترتيب تمرين تست هاي کنکور هاي اخير و تست هاي تاليفي سودمند است.

 

 

11-بيش تر وقتم را صرف درس هايي کنم که اصلا نخوانده ام يا به مرور آن هايي بپردازم که قبلا خوانده ام؟

 

در ابتدا سعي کنيد به مرور و تمرين دروسي بپردازيد که قبلا مطالعه کرده ايد تا به تسلط کامل برسيد سپس بخش هايي را که در آزمون هاي گذشته ناقص خوانده ايد يا اصلا نخوانده ايد، جايگزين کنيد. در مجموع اولويت با درس هاييست که قبلا خوانده ايد، کنکور راه رفتن در عمق است نه سطح. اگر بر مبحث هايي که قبلا خوانده ايم تسلط پيدا کنيم، بهتر از اين است که همه مباحث را به صورت سطحي بخوانيم.

 

 

12-از مباحث آزمون 5ام اسفند عقبم. مي توانم قسمتي از دوران طلايي نوروز را به خواندن مباحثي از پيش 2 اختصاص دهم ؟

خير. مباحث پيش2 دوباره در 5 خرداد به طور کامل دوره مي شود، پس بهتر است طبق برنامه در عيد به مطالعه زوج کتاب هاي پايه نيم سال اول و پيش 1 بپردازيد. مرور زوج کتاب هاي پايه نيم سال دوم را در 1 ارديبهشت و جبران عقب ماندگي از پيش2 را براي 5 خرداد بگذاريد.

 

13-آيا مي توانم دوران طلايي نوروز را زودتر شروع کنم؟

آغاز دوران طلايي براي فارغ التحصيلان و دانش آموزان 19 اسفند است. اما اگر برنامه مدرسه سنگين است و معلمان بر مباحث پيش2 تاکيد مي کنند، به محض پايان مدرسه مي توانيد شروع کنيد.

 

14-آيا توصيه مي کنيد در اردوي نوروزي شرکت کنيم؟

اگر در ايام نوروز شرايط منزل شما براي مطالعه مناسب نيست بهتر است در اردوي نوروزي شرکت کنيد. در غير اين صورت مي توانيد سي دي هاي تصويري اردو را تهيه کرده و استفاده نماييد.

 

15-در مدرسه و کتاب خانه شرايطي وجود دارد که مي توانيم ايام نوروز را با هم کلاسي ها و دوستانمان  درس بخوانيم. به نظر شما اين کار مفيد است؟

در اين مورد حتما با پدر و مادر خود مشورت کنيد. زيرا آن ها بهتر از خود شما از ويزگي هاي شخصيتي شما آگاهند و در اين زمينه مي توانند راهنماي خوبي باشند.

[ یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1390 ] [ 23:48 ] [ دایی ادریس ]

 آيا بهتر نيست که در نيم سال دوم مدرسه را به صورت غير حضوري ادامه دهم؟

خير، به شما اصلا چنين توصيه اي نمي کنيم. به اين خاطر که تجربه نشان داده است که اکثريت رتبه هاي برتر کنکور پيوستگي خوبي با مدرسه و کلاس داشته اند و از اين فاکتور به عنوان يکي از عوامل اصلي موفقيت خود ياد کرده اند. برنامه شما بايد هم مطابق با برنامه مدرسه باشد و هم مطابق با برنامه آزمون ها. حضور در کلاس درس هميشه بيش ترين بازده را داشته است.

[ شنبه بیست و هفتم اسفند 1390 ] [ 19:50 ] [ دایی ادریس ]

 در دوران طلايي چگونه درس بخوانم؟ بهتر است بيش تر جزوه و درسنامه بخوانم يا به تمرين تستي بپردازم؟

 با توجه به آغاز دوران طلايي و تابلوي آموزشي آن، مطابق با برنامه راهبردي دروس پيش 1 و پايه را مطالعه کنيد. اول درس نامه هاي کتاب هاي کمک آموزشي و يادداشت هاي خودتون را مطالعه کنيد بعدش به تمرين تست هاي نشان دار بپردازيد. در مرحله بعد مي توانيد از تست هاي کتاب نوروز و کتاب زرد عمومي استفاده کنيد. سعي کنيد نقاط ضعف خودتون را با مطالعه ي مجدد و عميق مطالب از کتاب درسي و ... رفع کنيد.

 

[ شنبه بیست و هفتم اسفند 1390 ] [ 19:45 ] [ دایی ادریس ]
با سلام

جلسه دانش آموزان تراز برتر ویژه آزمون ۱۹ اسفند، امروز ۲۴ اسفند در محل نمایندگی شهرستان شاهین دژ برگزار گردید.

مطالب این جلسه در دو بخش ارائه گردید:

۱-آنالیز عملکرد دانش آموزان تراز برتر در پاسخگویی به سوالات عمومی آزمون ۱۹ اسفند.

۲-  گفتگو در مورد برنامه ی دانش آموزان تراز برتر در دوران نوروز!

در ادامه به برخی از موارد آنالیز شده در این جلسه اشاره می کنیم:

۱-روش مطالعه درس ادبیات و عربی و دین و زندگی توسط هر کدام از تراز برترها مورد بحث قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت هر روش مورد نقد و بررسی قرار گرفت و راهکارهایی در این زمینه توسط سخنران جلسه (آقای پرویز احمدیان) در قالب پیشنهاد مطرح شد و میزان عملیاتی بودن این پیشنهاد ها توسط دانش اموزان مورد آنالیر قرار گرفته و مشکلات اجرایی هر کدام از دانش آموزان در این حوزه توسط سایر حضار بررسی شد.

۲-  در این جلسه میزان اهمیت دوران طلایی نوروز برای یک دانش آموز تراز برتر یادآوری شده و اهداف مورد انتظار در این دوران به دو دسته تقسیم شدند:

* مطالعه مفهومی تمام سرفصلهای مطرح شده برای آزمونهای ۷ و۱۸ فروردین، مطابق برنامه راهبردی.

* حل هدفمند تست برای افزایش تسلط دانش آموزان.

لازم به یادآوری است که تعدادی از این دانش آموزان تغییراتی را در برنامه مطالعاتی خود ایجاد کرده بودند که میزان منطقی بودن آن تغییرات توسط سخنران و حضار مورد نقد قرار گرفت.

در ادامه تعدادی از  عکسهای این جلسه ارائه خواهد شد؛

 

[ چهارشنبه بیست و چهارم اسفند 1390 ] [ 19:24 ] [ دایی ادریس ]
درود

آزمون ۱۹ اسفند هم برگزار شد! دوستان خسته نباشید! خدا قوت!!!!

الغرض

فردا چهارشنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۰،جلسه دانش آموزان تراز برتر پسر، ویژه آزمون ۱۹ اسفند برگزار میشه. در این جلسه قراره موارد زیر مورد بررسی قرار بگیره:

۱-ارائه نکات مفید جهت مدیریت بهتر در جلسه آزمون

۲- نقد دروس عمومی آزمون ۱۹ اسفند جهت آشنایی بیشتر با نقاط ضعف و قوت دانش  آموزان تراز برتر در زمینه شناخت  مباحث مهم دروس بررسی شده در این آزمون

۳-آنالیز کلی سوالات دروس آزمون و  ارائه راهکار های احتمالی برای کاهش نقاط ضعف در دروس مربوطه

مکان: کانون فرهنگی آموزش شاهین دژ

زمان:چهارشنبه، ۲۴/۱۲/۹۰، ساعت ۱۶

[ سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390 ] [ 15:56 ] [ دایی ادریس ]

(به نقل از بهاره صادقین؛ واحد آزمون کانون فرهنگي آموزش)

"در آزمون 19 اسفندماه دانش آموزان تابلوي آموزشي دوران طلايي نوروز را از پشتيبان خود گرفته اند يک صفحه اش براي آزمون 7 فروردين است

و يک صفحه هم ويژه آزمون 18 فروردين.

 در اين برگه 7 ستون داريم.

ستون اول مربوط مي شود به نام درس ها که درس ها را با توجه به آزمون هاي 23 دي و 7 بهمن که متناسب با آزمون هاي 7 و 18 فرورين است براي خودشان ارزيابي و رنگ کنند دانش آموزاني که در آن موقع دانش آموز کانون نبودند و الان درکانون عضو شده اند آن ها هم باز ارزيابي که از خودشان دارند را مي توانند در اين ستون ها در نظر بگيرند به ترتيب، رنگ آبي خيلي خوب است، رنگ سبز خوب است، سبز متوسط است و قرمز ضعيف است. ستون دوم مباحثي است که دانش آموز احتياج دارد از روي کتاب ها و درس ها به آن ها توجه بيشتري کند مي تواند از کارنامه مبحثي که در اختيارش قرار گرفته که مشخص شده در چه مباحثي ضعف دارد در چه مباحثي قوي است آن مباحثي که احتياج دارد توجه بيشتري کند براي خودش مشخص کند در تابلوي آموزشي اش بنويسد د رنظر بگيرد که براي اين مباحث چه منابعي را بايد در نظر بگيرد.

ستون سوم ما منابعي است که دانش آموز تعيين مي کند خيلي مهم است که از چه منابعي استفاده مي کند تعداد منابع نبايد آنقدر زياد باشد که نرسد مطالعه کند بايد يک حجم معقولي داشته باشد مشخص کند که چه مقدار از آن منابع را مي خواهد حل کند چند تا تست مي خواهد بزند چند تا سوال مي خواهد حل کند اين ها را بايد مشخص کند در ستون بعد در ستون بعدي مجموع ساعت هاي مطالعه اش را در پاييز و زمستان درنظر مي گيرد که از دفتر برنامه ريزي که دارد استفاده مي کند اين ساعت ها را پر مي کند براي آزمون 7 فروريدن متناسب آن آزمون 7 بهمن است را در نظر مي گيرد مي بيند که درصدش در آنجا چگونه بوده به چند تا سوال از ده تا سوال جواب داده مي آيد براي آزمون 7 فروردين خودش يک هدفگذاري مي کند ببيند که مي خواهد چند تا از ده تا را پاسخ دهد پس ستون آخر هم ستون هدفگذاري است خيلي مهم است که هدفگذاري هم معقول باشد يعني خيلي تصميم بزرگ نگيرند و بتوانند که بهترين استفاده را از دوران طلايي مهمترين ايستگاه جبراني است ببرند.

براي پر کردن تابلوي آموزشي بعضي از بچه ها ممکن است سوال کنند که آن مباحثي که پر اهميت تر است را مي خواهيم در نوروز بخوانيم.

آن مباحث چيست دانش آموزاني که دانش آموز مدرسه هستند کنکوري نيستند مي توانند به بارم بندي امتحانات تکيه کنند داوطلباني هم که داوطلب کنکور هستند مي خواهند امسال در کنکور سراسري و آزاد شرکت کنند وقتي که بودجه بندي کنکور سال هاي گذشته را چک کنند که اين بودجه بندي ها در سايت بودجه بندي کنکور بارم بندي امتحانات مدرسه در سايت کانون هست در مجله آزمون هم دانش آموزان مي توانند مراجعه کنند پس اگر که خواستند بدون توجه به آزمون هايي که داده اند از روي اهميت مباحث مباحث را دسته بندي و مطالعه کنند به سايت و مجله آزمون مراجعه کنند و با توجه به بارم بندي و بودجه بندي کنکور مباحث را اولويت بندي کنند "

پایان نقل قول.

دانش آموزان محترم اگر سوال خاصی درباره مطالعه در دوران نوروز دارند، میتوانند در روزهای مشاوره به پشتیبان خود مراجعه کرده و یا سوال خود را برای همین مطلب در قالب نظر بپرسند!

 

[ یکشنبه بیست و یکم اسفند 1390 ] [ 21:50 ] [ دایی ادریس ]

درود

آزمون ۱۹ اسفند کانون فرهنگی آموزش هماهنگ با سایر شهر های کشور در شاهین دژ هم برگزار گردید.

از جمله نکاتی که در زمان برگزاری این آزمون در حوزه برادران و مشاوره بعد از آن قابل ذکر است، میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- بهبود نسبی ساعات مطالعه دانش آموزان

۲- ذکر  برخی نکات درباره مدیریت زمان در جلسه آزمون توسط پشتیبان(با توجه به رشته تخصصی تحصیلی) قبل از آغاز پاسخگویی به سوالات جهت تشویق بیشتر دانش آموزان به استفاده از تکنیک های تست زنی و کنترل زمان

۳-کاهش نسبی استرس و فشار عصبی دانش آموزان به کمک مشاوره های کوتاه (بعضا در قالب طنز)  (بخصوص ترازهای پایین تر از ۶۰۰۰) در زمان برگزاری آزمون.

۴-کنترل وضعیت دانش آموزان به تفکیک گروه آزمایشی، هر ۳۰ دقیقه یکبار، جهت کنترل و پیگیری بهتر نحوه پاسخگویی دانش آموزان هر گروه به تفکیک دروس مختلف آنها.

در ادامه تعدادی از عکسهای حوزه برگزاری آزمون (حوزه پسران) ارائه خوهد شد. لازم به ذکر است که عکس یا اطالاعاتی درباره حوزه خواهران در اختیار مدیریت وبلاگ قرار نگرفته است وگرنه این اطلاعات هم در اینجا ذکر می شد.

 

 

[ شنبه بیستم اسفند 1390 ] [ 18:44 ] [ دایی ادریس ]
سلام!

در اینجا لینک فایل۱۰ تا سوال برای فصل اول کتاب ادبیات پیش دانشگاهی براتون میذرام:

http://uplod.ir/ckzg0v53e74m/adabiat-pish1.pdf.htm

کلید سوالات رو هم براتون میذارم، امیدوارم که به دردتون بخوره:

برای دانلود؛

۱- لینک بالا رو در تولبار کپی پیست کنید.

۲-یه صفحه باز میشه و ازتون میخواد که برای دانلود یه کد رو وارد کنید.

۳- با انجام مرحله ۲ لینک دانلود  برای مدت ۱ ساعت فعال میشه.

۴- روی گزینه دانلود کلیک کنید

توجه کنید که فرمت فایل بصورت "پی دی اف" هستش.

 

[ پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 ] [ 23:59 ] [ دایی ادریس ]
سلام

بعد از آزمون ۱۹ اسفند، پروژه مرور دروس پایه و پیش ۱ شروع میشود. در آزمون ۱۹ اسفند تابلوی  آموزشی دوران نوروز را دریافت کرده و سعی کنید در دوران نوروز این تابلو را حتما پرکنید. هدف از پر کردن این تابلو ساماندهی بهتر مطالعه در دوران نوروز است و حالا برای راهنمایی شما عزیزان، نحوه پر کردن این تابلو را توضیح می دهیم:

نحوه پر کردن تابلوي آموزشي نوروز:

1-      دوران طلايي از 19 اسفند آغاز مي شود و نيمه اول آن در 6 فروردين به پايان مي رسد. توصيه کانون اين است که در اين ايام اصلا به مسافرت نرويد حتي 1 روز و حتي اگر شرايط مطالعه در سفر برايتان بهينه باشد.

2-      تنها 2 روز را به استراحت کامل سپري کنيد، پيشنهاد ما روز 1 و 13 فروردين است. بقيه روزها را کامل مطالعه کنيد.

3-      در دوران طلايي فقط و فقط مطابق برنامه درس بخوانيد. آزمون هاي 7 و 18 فروردين تکرار 7 بهمن و 23 دي هستند. پس بهترين ايستگاه جبراني در ايام نوروز قرار دارد.

4-      براي استفاده صحيح از دوران طلايي کارنامه جامع خود را از پشتيبان مربوطه بگيريد يا به صفحه شخصي خود در سايت کانون kanoon.ir مراجعه کنيد و براي دروسي که با رنگ هاي(قرمز،زرد و سبز) مشخص شده اند، برنامه ريزي کنيد.

5-      نام دروسي را که بايد مطالعه کنيد(از برنامه راهبردي) در ستون اول تابلو وارد کرده و با توجه به وضعيت خود در آن درس بخصوص، رنگ آميزي نماييد.(خيلي خوب: آبي، خوب: سبز، متوسط: زرد، ضعيف: قرمز) توجه داشته باشيد که رنگ آميزي در اين تابلو بسيار مهم است. 

6-      مباحث مهم دروسي را که براي شما در اولويت هستند( با توجه به کارنامه آزمون و صفحه 182 دفتر) در ستون مربوطه يادداشت کنيد.

7-      منابع خود را براي مطالعه در ايام نوروز مشخص کنيد. پيشنهاد کانون کتاب زرد عمومي، کتاب نوروز ، کتاب جمع بندي و مرور کتاب خودآموزي و سوال هاي ستاره دار خودتان است.

8-      اگر تاکنون دفتر خود را کامل و دقيق پر نمي کرديد از اين به بعد اين کار را انجام دهيد. در هر صورت مجموع ساعت مطالعه خود را از ابتداي سال تا به امروز به کمک صفحه 182 دفتر برنامه ريزي در ستون مخصوص خود در تابلو، مقابل درس مربوطه وارد کنيد.

9-      به روزهايي که در پيش رو داريد فکر کنيد وآگاهانه(به کمک ستون هاي قبلي يعني: صفحه 182 دفتر، کارنامه جامع و رنگ بندي تابلو) ميزان مطالعه را براي هر درس يا مبحث پيش بيني  و براي آن هدف گذاري کنيد.(اين پيش بيني مي تواند به صورت ساعتي، فصلي و يا تعداد تمرين حل شده باشد)

و در نهايت تحت هر شرايطي در آزمون هاي دوران طلايي حاضر باشيد. به ياد داشته باشيد که هيچ غيبتي موجه نيست.

 

[ پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 ] [ 23:14 ] [ دایی ادریس ]
درود

آزمون ۱۹ اسفند هم گام با سایر نمایندگی های سراسر کشور در شاهین دژ هم برگزار خواهد شد؛

الغرض

لازم به ذکر است که حضور تمامی دانش آموزان کانونی در ساعت مقرر (با همراه داشتن دفتر برنامه ریزی) در حوزه محل برگزاری آزمون الزامی است.

بدیهی است که با متاخرین برخورد جدی خواهد شد!

مکان:

حوزه برادران: دبیرستان پسرانه شاهد

حوزه خواهران: دبیرستان دخترانه الزهرا

روز: ۱۹ اسفند ۱۳۹۰

ساعت:

 پیش دانشگاهی، ساعت ۸ صبح

دبیرستان و هنرستان، ساعت ۳۰/۸ صبح

منتظر تماس پشتیبانها باشید!

 

 

[ چهارشنبه هفدهم اسفند 1390 ] [ 18:55 ] [ دایی ادریس ]
با توجه به حذفیات کتاب متون  نظم ونثر، برنامه ی این درس در آزمونهای ۱ اردیبهشت و ۱۵ اردیبهشت به شرح زیر تغییر کرده است؛

 

[ سه شنبه شانزدهم اسفند 1390 ] [ 22:56 ] [ دایی ادریس ]

با نزدیک شدن به دوران طلایی نوروز و دوران مرور دروس پایه و پیش 1، ذکر یک نکته ضروری به نظر می رسد؛

آیا شما هم تابحال این سوال را از خود پرسیده اید:

براي مرور بايد از تست‌هاي تأليفي استفاده کنم يا بهتر است تست‌هايي را که قبلاً زده‌ام تکرار کنم؟

این سوال در جلسه ترازهای برتر 5 اسفند از سوی دانش آموزان مورد بحث قرار گرفته و آقای احمدیان موارد زیر را  مطرح نمود:


دانش‌آموزان گرامي! آيا مي‌دانيد که بايد در سه مرحله‌ي مطالعاتيِ خود، تست بزنيد؟ :

مرحله‌ي 1: يادگيري
مرحله‌ي 2: تسلط
مرحله‌ي 3: نگهداري


اگر در صفحات‌ کتاب درسي دقت کرده باشيد، بعد از هر پاراگراف، يک مثال و بعد از آن، يک تمرين داريد و در پايان فصل نيز تعدادي تمرين آورده شده است. بايد ياد بگيريد که هنگام يادگيري، در همان زمان تست بزنيد. ازکتاب‌های شامل تست‌هاي طبقه‌بندي‌شده و موضوعي استفاده کنید؛ حال اگر شما مطلب درسي را ياد گرفته‌ايد، ديگر نياز به تست‌هاي جديد نخواهيد داشت، بلکه در زمان‌هاي دوره و مرور بايد از کتاب‌هایي مانند جمع‌بندي کانون استفاده کنيد یا تست‌هاي نشان‌دارِ خود را مجدداً مطالعه کنيد؛ اما اگر هنوز مطلب را ياد نگرفته‌ايد،  تعويض تست‌ها با تست‌هاي جديد یا تأليفي، مشکل شما راحل نخواهد کرد. بايد تست‌ها و مطالب را دوباره مطالعه کنيد.

[ شنبه سیزدهم اسفند 1390 ] [ 22:57 ] [ دایی ادریس ]
درود

جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان رشته تجربی با اهمیت مباحث مختلف در کنکور، بودجه بندی سوالات دروس مختلف گروه ریاضی رو اعلام می کنیم:

[ شنبه سیزدهم اسفند 1390 ] [ 22:54 ] [ دایی ادریس ]
قابل توجه دانش آموزان کنکوری!!

فایل مربوط به بودجه بندی سوالات کنکور سالهای گذشته را میتوانید از طریق سایت کانون فرهنگی آموزش دانلود و مشاهده نمایید!!!

لینک آن در  قسمت بالای سایت(سمت راست) قرار دارد؛

 

[ پنجشنبه یازدهم اسفند 1390 ] [ 2:32 ] [ دایی ادریس ]
(به نقل از : محمد معافي - مدير گروه آزمون کانون فرهنگي آموزش)

کنکور سه سال اخير مبنايي براي سنجش اهميت هر يک از موضوعات و مباحث درسي است. با بررسي سؤالات کنکورهاي سراسري سه سال اخير، با گرايش­هاي طراحان سؤالات آشنا مي‌شويم. پاره­اي از مباحث به طور جدي مورد توجه بوده­اند و در هر سال تعداد مشخصي سؤال به هر کدام اختصاص يافته ­است. بعضي مباحث هم در طول سه سال اخير اصلاً مورد توجه نبوده­اند يا تعداد کمي سؤال از آن­ها در آزمون سراسري مطرح شده­ است. در اين شماره، آمار سؤالات کنکورهاي سه سال اخير کنکور سراسري را که از آن به نام بودجه­بندي کنکور ياد مي­کنيم، آورده­ايم. اين آمار، بودجه­بندي مباحث اختصاصي رشته­هاي رياضي، تجربي، انساني و هنر است. بودجه­بندي درس­هاي عمومي و بودجه­بندي مباحث اختصاصي رشته­ي زبان را در شماره­هاي قبلي مطرح کرده بوديم.

شما- دانش­آموزان سال چهارم دبيرستان- اکنون نسبت به ابتداي سال، آگاهانه­تر برنامه­ريزي مي­کنيد و حالا مي­توانيد با آگاهي از ارزش و اهميت هر مبحث در کنکور سراسري، برنامه­اي هوشيارانه براي خودتان تنظيم کنيد که در آن متناسب با بودجه­بندي مباحث و توانايي علمي خود به مباحث بپردازيد.

توجه کنيد؛ بايد به هر دو، توأمان توجه کنيد؛ هم بودجه­بندي مبحث و هم توانايي خودتان. مخصوصاً حالا که در آستانه­ي دوران طلايي نوروز به عنوان مهم­ترين ايستگاه جبراني هستيم و شما تابلوي نوروزي را هم از کانون دريافت کرده­ايد، خوب است با توجه به اين دو عامل، برنامه­ي منظمي براي خودتان تدوين کنيد.

هدف­گذاري با سيستم ده‌دهي را در نظر بگيريد و فکر کنيد اگر قرار باشد با روش چندتا از ده‌تا به تراز و رتبه­ي مطلوب خودتان برسيد، بايد کدام مباحث را با چه بودجه­اي پوشش دهيد. مثلاً اگر تصميم داريد در يک درس بيست­سؤالي به 4 سؤال از هر 10 سؤال پاسخ دهيد، کافي است در مجموع، به 8 سؤال پاسخ صحيح بدهيد. پس مي­توانيد مباحث را به­گونه­اي انتخاب کنيد و روي آن­ها متمرکز شويد که مطمئن شويد مي­توانيد دست­کم به 8 سؤال پاسخ صحيح بدهيد. اين شيوه را «انتخابي خواندن» مي­ناميم.

[ سه شنبه نهم اسفند 1390 ] [ 1:6 ] [ دایی ادریس ]
درود

جهت آشنایی بیشتر دانش آموزان رشته ریاضی با اهمیت مباحث مختلف در کنکور، بودجه بندی سوالات دروس مختلف گروه ریاضی رو اعلام می کنیم:

[ سه شنبه نهم اسفند 1390 ] [ 1:4 ] [ دایی ادریس ]
درود
بعضی دانش آموزان هنرستانی با وجود اتمام نیمسال اول سال تحصیلی هنوز هم این پرسش را مطرح می کنند:
درس خواص مواد و مصالح را بخوانيم يا نخوانيم؟
 

 این دانش آموزان باید  نقش این درس را در کنکور مدنظر قرار دهند!
درس خواص مواد و مصالح از جمله درس‌هاي رشته‌ي معماري هنرستان است. بيش‌ترِ داوطلبان به دليل آن‌که نکات و اصطلاحات زيادي دارد، از آن فرار مي‌کنند، در صورتي که از تأثير اين درس در کنکور غافل هستند. درس خواص مواد از جمله درس‌هايي است که باعث افزايش تراز شما در آزمون‌هاي کانون و کسب رتبه‌ي بهتر در کنکور مي‌شود. قدرت پنهاني اين درس را هيچ‌کدام از درس‌هاي رشته‌ي هنر و رشته‌ي معماري ندارد. توصيه مي‌ شود براي کسب موفقيت، ابتدا به درس‌هايي توجه کنيد که همه‌ي داوطلبان به آن توجه مي‌کنند و سپس به درس خواص مواد به خاطر معجزه‌ي پنهاني آن بپردازيد.
[ دوشنبه هشتم اسفند 1390 ] [ 1:37 ] [ دایی ادریس ]
درود

جلسه دانش آموزان تراز برتر امروز ۶ اسفند با سخنرانی  جناب آقای پرویز احمدیان (پشتیبان گروههای ریاضی، تجربی و انسانی) برگزار گردید، در این جلسه ۲ ساعته مباحث مختلفی مورد بحث قرار گرفت از جمله:

۱-بررسی نحوه عملکرد دانش آموزان در آزمون ۵ اسفند، بخصوص در حوزه مدیریت زمان.

۲-بررسی مباحث مطرح شده مربوط به دروس فیزیک، شیمی و ادبیات و.. در آزمون ۵ اسفند!

۳-بررسی میزان تسلط دانش آموزان در زمینه پاسخگویی به سوالات آزمون.

۴- بررسی موردی بعضی سوالات خاص برای درک بهتر نقاط ضعف و قوت نسبت به خود و دیگر دانش آموزان تراز برتر شرکت کننده در جلسه امروز.

۵-توضیح پاره ای نکات کلیدی در مورد نکته بردای بعد از آزمون و لزوم شناخت نقطه ضعف های اصلی و علل آنها. زیرا بعضی دانش آموزان به اشتباه، به جای شناسایی علت اصلی خطا، صرفا تست مربوطه را به عنوان نقطه ضعف در نظر گرفته و همان تست را ملاک قرار می دهند.

عکسهای مربوط به جلسه امروز بزودی بر روی وبلاگ قرار خواهد گرفت!

[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 19:26 ] [ دایی ادریس ]

قابل توجه دانش آموزهای سال چهارم و هنرستانی ها!!

این سوال براتون آشنا نیست؟

"بايد براي هر درس در طول هفته ۳۰۰-۴۰۰ تست بزنم و اين برنامه‌ام را مختل مي‌کنه. چه‌کار  بايد بکنم؟"

ما دراینجا فرض میکنیم که ساعات مطالعه شما بعد از مدرسه ۶ ساعت باشه!اگر کمتر یا بیشتر بود خودتون میتونید اعداد رو تغییر بدید؛

اگر يک دانش‌آموز درس‌خون بعد از مدرسه، 6 ساعت مطالعه داشته باشه، در شرايط عادي بايد يک‌سوم وقت مطالعه‌ي خودش رو به تست زدن اختصاص بده (2 ساعت). 2 ساعت براي 8 درس عمومي و اختصاصي، يعني حدود 80 تست در روز يا ۵۰۰-۶۰۰ تست در طول هفته؛ يعني هر روز براي هر درس به طور متوسط 10 تا تست کار کنيد. کار کردن 10 تست کنکور سراسري، هم آموزنده و هم انجام‌شدنيه!!

"فقط مطالعه دقیق و مفهومی رو حتما مورد توجه قرار بدید!!"
[ شنبه ششم اسفند 1390 ] [ 0:32 ] [ دایی ادریس ]
درود

آزمون ۵ اسفند هم برگزار شد! دوستان خسته نباشید! خدا قوت!!!!

الغرض

فردا شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۰،جلسه دانش اموزان تراز برتر پسر، ویژه آزمون ۵ اسفند برگزار میشه. در این جلسه قراره موارد زیر مورد بررسی قرار بگیره:

۱-ارائه نکات مفید جهت مدیریت بهتر در جلسه آزمون

۲- نقد دروس اختصاصی آزمون ۵ اسفند جهت آشنایی بیشتر با نقاط ضعف و قوت دانش  آموزان تراز برتر در زمینه شناخت  مباحث مهم دروس بررسی شده در این آزمون

۳-آنالیز کلی سوالات دروس اختصاصی و ارائه راهکار های احتمالی برای کاهش نقاط ضعف در دروس مربوطه

مکان: کانون فرهنگی آموزش شاهین دژ

زمان: شنبه، ۶/۱۲/۹۰، ساعت ۱۶

 

[ جمعه پنجم اسفند 1390 ] [ 18:34 ] [ دایی ادریس ]

در آزمون‌ها معمولاً وقت کم میارم و نمي‌رسم به سؤال‌هاي آخر آزمون جواب بدهم!

این جمله ایه که خیلی از دانش آموزها بعد از آزمون مطرح میکنن! بخصوص وقتی که تست های دروس محاسباتی مثل فیزیک، ریاضی یا مسئله های شیمی رو حل میکنن!

کمبود وقت!!!!!!!!!

 

یکی از دلایل اصلی عدم تمرکز کافی در جلسه آزمون "ترس از کمبود وقت" هستش!

خوب حالا باید چیکار کرد؟!!!

 

استاد! بفرمیو!!

الغرض!

عمو پرویز اون قدیم ندیما یه پیشنهادی در این مورد داده بود که باز هم در محضر بزرگان عالم پشتیبانی "یواشکی" یاد گرفته بود و غافل از این بود که بابا همه اینو میدونن! حالا واسه خالی نبودن عریضه، این پیشنهاد رو یه بار دیگه تکرار میکنیم! قبلش از اونایی که این رو از قبل بلد بودن عذر میخوایم!

سعي کنيد در جلسه‌ي آزمون خودتون را مديريت کنين و به همه‌ي سؤال‌هاي آزمون جواب ندین. احتمالاً شما در آزمون مي‌خواید که همه‌ي سؤا‌ل‌ها را به ترتيب حل کنين و اين باعث میشه که وقت کم بيارين و به سؤال‌هاي درس‌هاي آخر نرسين و از طرفي نگراني‌تون هم در جلسه‌ي آزمون بيش‌تر مي‌شه. بهترين کار براي شما اينه که از سيستم دهدهي (هدف‌گذاري چندتا از ده‌تا) استفاده کنين.

استاد می فَغمودیه!! به گیو!!!

مثال:

شما براي اين‌که در آزمون تراز ۵000 بياريد، کافيه  که مثلاً در درس فیزیک از هر ده سؤال به ۳سؤال جواب بديد و نه بيش‌تر. به عبارتي اصلاً قرار نيست که به همه‌ي سؤال‌ها جواب بديد. سؤال‌ها را به ترتيب بخونيد و بر اساس هدف‌گذاري که قبل از آزمون براي خودتون انجام میدید، تعدادي سؤال ساده رو پيدا کنيد و جواب بديد. در بقيه‌ي درس‌ها هم به همين ترتيب بايد قبل از آزمون براي خودتون هدف‌گذاري دهدهي کنيد. به اين ترتيب شما میتونید در مرتبه‌ي اول به همه‌ي سؤال‌هايي که بلد هستيد جواب بديد و وقت هم کم نياريد. از طرفي اگر وقت اضافه داشتيد مي‌تونيد به تعدادي از سؤال‌هايي که حل نکرديد و به نظرتون وقت‌گير بودن،پاسخ بديد.

 سعی کنید موقع حل تست در منزل حتما این روش رو تمرین کنید تا مهارتتون در تشخیص سوالات ساده ، مشکل و وقت گیر زیاد بشه!!!

[ جمعه پنجم اسفند 1390 ] [ 0:19 ] [ دایی ادریس ]
درود

به کانون فرهنگی آموزش خوش اومدید! امیدوارم که همیشه شاد و خوشحال  باشید!

الغرض

نگران نباشید! 

منظورم  نگرانی در مورد "فرصت باقی مانده تا پایان سال تحصیلی" و "حجم زیاد کتاب ها" هستش!

 به قول عمو پرویز:

" در نیمسال دوم فرصت برای پیشرفت هست اما فرصتی برای تکرار اشتباهات گذشته وجود ندارد!!"

جناب عمو در آخرین فرمایشاتشون یه نصیحت برای اعضای جدید کانون داشتن که برگرفته از صحبتهای بزرگان عالم پشتیبانی بود که  با این سوال شروع میشه (سوال یه عضو جدید کانون از پشتیبان خود):

تازه عضو کانون شدم. چجوری میتونم از برنامه‌ي راهبردي آزمون‌ها بهتر استفاده کنم؟
حُسن بزرگ برنامه‌ي راهبردي اينه که هر زمان و با هر شرايطي مي‌تونيد کارتون را با اون شروع کنيد. اين برنامه، ايستگاه‌هاي جبراني مناسب و زيادي داره، مثل ايستگاه جبراني دوران طلايي نوروز. پيشنهاد من براي برنامه‌ريزي طبق برنامه‌ي راهبردي اينه که برنامه‌ي راهبردي رو روز جمعه بعد از آزمون بررسي کنيد و ببينيد براي دو هفته‌ي بعد، براي هر درس، چه ميزان پيشروي در نظر گرفته شده  و بعدش بررسي کنيد که شما براي اين پيشروي بايد چه ميزان زمان بگذاريد تا اون درس رو خوب ياد بگيريد؛ بعد زمان‌هاي به‌دست‌آمده براي هر درس را در ستون پيش‌بيني يا ستون برنامه‌ي متعادل دفتر برنامه‌ريزي وارد کنيد و سعي کنيد در اين دو هفته، به آن زمان‌ها برسيد.

 

 

[ پنجشنبه چهارم اسفند 1390 ] [ 2:31 ] [ دایی ادریس ]

هر دانش‌آموز در کانون دو نوع برنامه دارد:

1-   برنامه‌ی کلی: برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها

·        بلافاصله پس از ثبت نام، برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها را دریافت می‌کنید.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها هماهنگ با برنامه‌ی مدرسه است.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها منطبق بر فصل‌های کتاب درسی مدرسه است.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها حاصل بیش از 16 سال تجربه است.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها را می توانید با شرایط خودتان تطبیق دهید.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها مسیر یک ساله را به شما نشان می‌دهد.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها به گونه‌ای تنظیم شده است که ذهن دانش‌آموزان را منظم می‌کند.

·        برنامه‌راهبردی آزمون‌ها باعث می‌شود که دانش‌آموزان کانون همه ساله در اوقاتی که دیگران درس نمی‌خوانند بهترین استفاده را ببرند.

 2-برنامه‌ی شخصی:دفتربرنامه‌ریزی

           تاکنون بیش از یک میلیون نفر، با این دفتر برنامه‌ریزی کرده‌اند.

همه‌ی دانش‌آموزان کانون یک دفتر برنامه‌ریزی دارند. در جلسه‌ی برنامه‌ریزی، روش برنامه‌ریزی شخصی و روش تکمیل دفتر را یاد می‌گیرند و در طول سال آن‌را تکمیل می‌کنند. پشتیبان هر دو هفته یک بار دفتر برنامه‌ریزی دانش‌آموزان را کنترل می‌کند.

پنج ویژگی اصلی دفتر برنامه‌ریزی

1-     نگاه به گذشته ویژگی اصلی در این روش برنامه‌ریزی است.

2-     واحد زمان در دفتر برنامه‌ریزی یک هفته است.

3-     برنامه‌ی هر شخصی مخصوص اوست.

4-     اصلی‌ترین نقش به عهده‌ی خود شماست.

5-     در این روش رقیب اصلی هر فرد خود اوست.

 

 

 

[ پنجشنبه چهارم اسفند 1390 ] [ 1:37 ] [ دایی ادریس ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

هدف از راه اندازی این وبلاگ،پاسخگویی به سوالات کنکوری دانش آموزان شهرستان شاهین دژ می باشد.
امکانات وب
******* ******* ******* ******* *******
  • قالب وبلاگ